Poloha a dosažitelnost

Chalupa s velkou zahradou a zahradními jezírky se nachází v osadě Strunkov (polosamota) u obce Petrovice, 10 km od Sušice. Autobusová doprava - 1 000 m, parkování 3 vozidel u objektu z toho 1 nebo 2 vozidla v otevřené garáži.

  Vybavení a služby

Objekt je chalupa 3+1, I.kategorie s možností ubytování 9 osob. Teplá voda v kuchyni a koupelně - průtokové ohřívače, topení v každé místnosti - elektrický přímotop, navíc v hlavní místnosti nízká kachlová kamna, na chodbě kamna litinová a v koupelně kamna plynová. V hlavní místnosti barevná televize. Ubytování psa není možné. Za chalupou na zahradě pískoviště pro děti, jezírka, stůl na ping-pong, zahradní nábytek, zahradní gril a posezení u ohniště, zahrada je upravena na míčové hry - odbíjená, kopaná atd. Úschovna kol v objektu.

Pobyt s domácím zvířetem: Není možný

  Rekreace a služby v okolí

V obci Petrovice (700 metrů) jsou 3 stylové restaurace (restaurace U Štěpána vyhlášena Českou televizí), pošta a 1 obchod. K rybolovu a koupání lze využít řeku Otavu a rybník Bušek u Velhartic 5 km. Dále je možno se koupat v AQUAPARKu v Sušici a přímo v obci Petrovice. Hřiště, tenisové kurty 700 m, jízda na koních 4km. V okolí množství cyklistických a turistických cest, půjčovny kol v okolí. Sjezdovka Hartmanice 7 km (střední obtížnost, délka 700), lyžařské středisko Špičák, Kašperské Hory do 30 km, běžecké tratě upravované. Možnost výletů: Národní park Šumava, hrad Rabí, hrad Kašperk, Velhartický hrad, Sušice s muzeem (zápalky), Kašperské hory s muzeem (zlatonosné štoly), Povydří, Čeňkova Pila, Tříjezerní slat, Horská Kvilda atd.

Zpět


TOPlist
  Šumavská chalupa Strunkov
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Šumavská chalupa
Ceník ubytování a stravování